gönüllülük
Eddy McCall/MSF

Ofislerimizde uygun bir pozisyon olduğu takdirde, gönüllülerin çalışmasını destekliyoruz.

Gönüllülük

Her zaman ekibin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz gönüllülerin ve kadrolu personelimize destek veren stajyerlerin katkıları, Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) için büyük öneme sahiptir. Gönüllülerimiz çoğunlukla ofis işleriyle ilgilenmekle beraber, gerekli durumlarda özel yeteneklerini ve deneyimlerini kullanacakları çalışmalarda yer alabilmektedirler.

Gönüllülerimiz bizimle belirli bir süre çalıştıktan sonra ofislerimizin işleyişini ve çalışma sistemimizi öğrenme imkanı bulurlar. Bu durum, daha sonra MSF’nin kadrolu çalışanı olmak isteyenler açısından önemli bir deneyimdir.

Halihazırda Türkiye'de öğrenciler ve yeni mezunlar için düzenli bir gönüllü programımız olmasa da, saha çalışanlarına uzaktan gönüllü destek verebilmek için yapabileceğiniz şeyler var. Bunlardan biri mapathon etkinliklerimize katılmak.

Staj

Sınır Tanımayan Doktorlar, ücretsiz staj imkanları sunar. Bu stajlar belli dönemlerde 3 ay veya 6 ay yarı zamanlı olmak üzere tamamlanabilir. Özellikle iletişim, insan kaynakları, bilgi teknolojileri üzerine geniş staj imkanları sunuyoruz. Stajyerler, planlı bir öğrenme süreci kapsamında çalışanlarımızın rehberlikleri ve düzenli değerlendirmeleri doğrultusunda özel yeteneklerini geliştirme fırsatı bulabilirler.

Stajlar uzun dönem bağlılık ve devamlılık isteyen süreçlerdir. Aksi takdirde öğrenme ve pratik deneyimleme tamamlanamayacağından, stajyerlerimizin işe devamlılığına önem veriyoruz. Lütfen staj imkanları için sayfada yayımladığımız ilanları takip edin veya doğrudan bizimle iletişime geçin.

MSF ABD'nin 2017'de New York'taki ofisinde sunduğu staj imkanları için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Fırsat Eşitliği

Sınır Tanımayan Doktorlar, her bireye fırsat eşitliği sunulması gerektiğine inanır. Bizler iş gücünde çeşitliliği destekliyoruz ve toplumun her kesiminden başvuruları kabul ediyoruz. 18 yaşını geçmiş olan her birey, ilgi alanı ve kariyer planı doğrultusunda MSF’nin çalışmalarında yer alabilir.