Afetlerde Acil Müdahale eğitimine kayıtlar sürüyor

(EN) Avrupa Acil Tıp Birliği'ne (EUSEM) bağlı çalışma grubu Genç Acil Tıp Doktorları (YEMD), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı, Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) ve Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) işbirliğiyle gerçekleştirilen "Afetlerde Acil Müdahale" konulu eğitim*, 1-4 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek.

Afet yönetiminde en güncel gelişmelerin katılımcılarla paylaşılacağı eğitim, afet tıbbı ve acil tıp alanlarında uzmanlaşmış konuşmacılar ile birlikte atölye çalışmalarına odaklanarak teoriyle pratiği birleştirmeyi amaçlıyor.

MSF'den Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever, Dr. Apostolos Veizis, Dr. Christos Giannou, Dr. Dimitris Jannussis ve Dr. Victor Illanes'in konuşmacı olarak katılacağı eğitimde, MSF'nin dünya çapındaki uygulamalarına ve saha programlarından edinilen deneyimlere örneklerle yer verilecek.

MSF konuşmacıları afet ortamlarında, acil durum müdahalelerinde ve toplu ölüm ve yaralanmalarla sonuçlanan olaylarda hayat kurtarıcı sağlık hizmetleri, vaka yönetimi, triyaj, hastane afet hazırlık planları ve acil tıp çalışmalarında etik ve hukuk konularında eğitime katkı sunacak.

• Eğitim, acil tıp uzmanlık eğitimi alan 35 yaş altı tüm genç doktorların ve acil sağlık çalışanlarının katılımına açıktır.
• Dört gün sürecek olan eğitimin dili İngilizcedir ve kontenjan 35 kişiyle sınırlıdır.
• Kayıt işlemleri, aşağıda belirtilen EUSEM sayfasındaki bağlantı üzerinden yapılmaktadır.

Konuşmacılar, konu ve atölye başlıkları, kayıt ve eğitim ücreti gibi ek bilgilere ATUDER ve EUSEM sayfalarından ulaşabilir, eğitim programını bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Tarih: 1-4 Kasım 2018
Yer: Rahmi M. Koç İleri Düzey Girişimsel Tıp Eğitimi ve Simülasyon Merkezi, İstanbul (harita)


* YEMD Refresher Course

Yorum Yapın