Boğulduğum İçin Üzgünüm, Göç Hikayeleri Festivali'nde

Onurlu ve güvenli bir yaşam için siz ne kadar ileri giderdiniz? Gittiğiniz yerde nasıl karşılanmak isterdiniz? #BoğulduğumİçinÜzgünüm

Göç Hikayeleri Festivali afişi, 6-11 Mayıs 2018, İzmir

Akdeniz’de boğularak hayatını kaybeden bir kişinin üzerinde bulunduğu sanılan bir mektuptan esinlenen Boğulduğum İçin Üzgünüm (Sorry I Drowned), 6-11 Mayıs tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Göç Hikayeleri Festivali'nde gösterilecek.

Festival kapsamında Kültürpark başta olmak üzere şehrin çeşitli mekanlarında film gösterimleri, sergiler, canlı müzik performansları, paneller ve çember konuşmaları düzenlenecek.

Savaş ve göç olgusunu mültecilerin gözünden işleyen Boğulduğum İçin Üzgünüm ise, 8 Mayıs'tan itibaren Arapça orijinaliyle, Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak Konak'taki Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği'nde* "Aslen Nerelesin?" adlı karma sergi kapsamında festival boyunca izlenebilecek.

 

Beyrut merkezli Studio Kawakeb ve Sınır Tanımayan Doktorlar'ın (MSF) birlikte hazırladığı 7 dakikalık animasyon filmi, Aralık 2017'de 9. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali'nde gösterilmiş, MSF Beyrut ekibinden Yazan Al-Saadi ve Studio Kawakeb'ten David Habchy gösterim sonrası yapılan söyleşi bölümünde, mültecilerin ve göçmenlerin gittikleri yerlerde insan onuruna yaraşır şekilde muamele görmeleri gerektiğinin altını çizmişti.

Festival ve festival programı hakkında daha ayrıntılı bilgi için bu bağlantıyı tıklayabilir, festival tanıtım videosunu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği Etiler Mah. 1270 Sokak No:10, Konak, İzmir

Yorum Yapın