Kızılay TALKS: MSF katılımıyla insani yardım paneli (video)

Türk Kızılayı'nın 150. kuruluş yıldönümü kapsamında 6 Aralık'ta İstanbul'da düzenlenen Kızılay TALKS Konferansı'na Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) Genel Sekreteri Christopher Lockyear da katıldı (EN).

İnsani yardım alanında toplumsal farkındalığı ve desteği artırmayı amaçlayan konferansta Lockyear'ın söz aldığı "İnsani yardım konuları" başlıklı panelin moderatörlüğünü TRT World Spikeri Gazeteci Ayça Aydoğdu üstlendi. Lockyear'a Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Katharina Lumpp ve Manchester Üniversitesi Global Sağlık ve İnsani İlişkiler Profesörü Prof. Mukesh Kapila eşlik etti. 

Lockyear konuşmasında, son yıllarda insani yardım çalışmalarının ve tıbbi insani yardıma ihtiyaç duyan insanların sistematik olarak suçlulaştırılmasına odaklandı ve Nauru Adası'ndan Orta Akdeniz'e ve Orta Amerika'ya kadar dünyanın farklı bölgelerinden örnekler vererek MSF'nin tanıklık ettiği olayları aktardı.

Aşağıdaki videoda paneli Türkçe altyazılı olarak izleyebilir, programla ilgili ayrıntılı bilgi için etkinliğin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın