"BOĞULDUĞUM İÇİN ÜZGÜNÜM" HANGİ İNSAN HAKLARI FİLM FESTİVALİ'NDE

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) ve Studio Kawakeb olarak herkesi, bu yıl 13-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Hangi İnsan Hakları? Film Festivali’ne bekliyoruz (EN).

9. Hangi İnsan Hakları Film Festivali: Sınır Tanımayan Doktorlar ve Studio Kawakeb "Boğulduğum İçin Üzgünüm" film gösterimi ve söyleşi

Documentarist tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen festivalin yerinden edilme, mültecilik ve sürgün hikayelerinin toplandığı Evimiz Neresi? bölümünde, Boğulduğum İçin Üzgünüm (Sorry I Drowned) filmimizin gösterimini gerçekleştireceğiz.

17 Aralık Pazar günü saat 17:00’de Aynalı Geçit’te yapılacak gösterimin ardından MSF Beyrut ekibinden Yazan Al-Saadi ve Studio Kawakeb'i temsilen filmin yönetmenlerinden David Habchy, festivalin söyleşi kısmında bizlerle olacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Beyrut merkezli Studio Kawakeb ve MSF’nin birlikte hazırladığı 7 dakikalık animasyon filmi Boğulduğum İçin Üzgünüm, dünyanın savaş, zulüm ve umutsuzluktan kaçan milyonlarca insanın sesini duymazlıktan geldiği bir dönemde, Akdeniz’de boğularak hayatını kaybeden bir kişinin üzerinde bulunduğu sanılan bir mektuptan esinlendi.

Onurlu ve güvenli bir yaşam için siz ne kadar ileri giderdiniz? Gittiğiniz yerde nasıl karşılanmak isterdiniz? #BoğulduğumİçinÜzgünüm

Boğulduğum İçin Üzgünüm film gösterimi ve söyleşi

9. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali kapsamında, MSF Beyrut ekibinden Yazan Al-Saadi ve Studio Kawakeb'ten David Habchy'nin katılımıyla

Tarih: 17 Aralık 2017, Pazar
Saat: 17:00
Yer: Aynalı Geçit, Beyoğlu/İstanbul

* Filmin orijinali Arapça, altyazıları Türkçe ve İngilizce'dir. Söyleşi dili ise İngilizce'dir; etkinlik sırasında Türkçe çeviri yapılacaktır. 

Festival kataloğu için bu bağlantıyı, gösterim programı için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Yorum Yapın