MSF Sunumları: Başkent, İstinye ve İstanbul Üniversiteleri

Başkent Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu, İstinye Üniversitesi EMSA* ve İstanbul Üniversitesi EMSA ekiplerinin düzenlediği etkinlikler aracılığıyla, 5, 6 ve 7 Aralık'ta Ankara ve İstanbul'da tıp öğrencileriyle buluşuyoruz.

Sınır Tanımayan Doktorlar'ı (MSF) temsilen Yunanistan Tıbbi Destek Birimi Başkanı Dr. Apostolos Veizis, 5 Aralık Çarşamba Başkent Üniversitesi'nde, 6 Aralık Perşembe İstinye Üniversitesi'nde ve 7 Aralık Cuma İstanbul Üniversitesi'nde (İ.Ü.) yapacağı sunumlarda, MSF’nin dünya çapındaki tıbbi insani yardım faaliyetlerini ve çalışma ilkelerini öğrencilere aktaracak. Veizis aynı zamanda sunumların sonunda öğrencilerin MSF ile ilgili sorularını yanıtlayacak.

İstanbul Üniversitesi'ndeki sunuma, MSF bünyesinde Pakistan, İran ve Haiti'ye kadar farklı afet müdahale programlarında görev yapmış olan, Marmara ve Van depremlerinde aktif olarak sahada çalışan ve afet tıbbı alanında yıllarca emek vermiş olan İ.Ü. Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever de katılacak.

MSF hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen tüm öğrencileri sunumlarımıza bekliyoruz!


* Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği (European Medical Students Association - EMSA)

Yorum Yapın