MSF Sunumu ve Mapathon: Erzurum Atatürk Üniversitesi

26 Nisan'da Tıp Öğrencileri Birliği'nin (TurkMSIC) ev sahipliğinde gerçekleşen iki farklı etkinlik için Erzurum Atatürk Üniversitesi'ndeydik.

Saat 10:00'da başlayan ilk etkinlikte Dr. Apostolos Veizis ve Klinik Psikolog Öznur Acicbe, "Savaş ve Afet Ortamında Hekimlik" başlıklı sunumlarıyla sırasıyla MSF'nin dünya çapındaki faaliyetlerini, çalışma ilkelerini ve sahada çalışma şartları ile Filistin'deki ruh sağlığı destek projesinin ayrıntılarını öğrencilerle paylaştı.

Saat 13:00 - 16:00 saatleri arasında Yer Çizenler Derneği'nin de katılımıyla gerçekleştiğimiz Missing Maps haritalama etkinliğinde ise, 38 öğrenciyle birlikte sahadaki sivil toplum ve insani yardım kuruluşlarına uzaktan destek vermek ve insani kriz yaşanan bölgelere yardım ulaştırılmasını kolaylaştırmak için, Mali'nin Douentza bölgesinde 76 yerleşim bölgesi ve 1.654 binayı uydu görüntüleri üzerinden haritaladık.

Her iki etkinliği Erzurum'da düzenlememizi sağlayan Atatürk Üniversitesi TurkMSIC öğrencilerine ve tüm katılımcılara tekrar teşekkür ederiz.

Yorum Yapın