İngiliz Rock efsanesi Muse Sınır Tanımayan Doktorlar ile Avrupa turunda

Dünyanın en başarılı sahne gruplarından Muse, geçtiğimiz yıl yayımlanan Drones albümünün tanıtımı kapsamında çıktığı dünya turnesinin Avrupa ayağında, 10 yıl sonra bir kez daha İstanbul’da olacak. Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) ise, İngiliz grubun davetlisi olarak 26 Temmuz Salı günü Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek konserde dünya çapındaki tıbbi insani yardım projelerini tanıtacak.

 

Şubat ayından bu yana Drones turunun bir parçası olarak Muse’un Avrupa’daki konserlerinde stand açan MSF, bu kez Türkiye’deki uluslararası temsilcilik ofisiyle konserde yer alacak.

Muse hayranları, konser alanına yerleştirilecek özel çadır içinde MSF’nin Ege ve Akdeniz’deki arama – kurtarma faaliyetlerinden Ebola salgınıyla mücadelesine kadar kuruluşun tıbbi insani yardım projelerini oluşturulacak mini-sergi aracılığıyla görme imkanı bulacak.

Silahlı çatışma, salgın hastalık ve doğal afet durumlarında MSF’nin sunduğu sağlık hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler ise, konser öncesinde dünyanın en zorlu bölgelerinde görev yapmış uluslararası MSF personeli ve MSF Türkiye ekibiyle yüz yüze konuşarak bilgi alabilecek.

Muse dinleyicileri, aynı zamanda oluşturulacak mesaj panolarını ve #MuseMSF etiketini kullanarak, kuruluşun sosyal medya hesapları aracılığıyla destek mesajlarını tüm dünyayla paylaşabilecekler.

Dünyada 70’ten fazla ülkede afet ve savaş mağdurlarına yönelik tıbbi insani yardım projeleri yürüten MSF, daha önce Muse’un davetlisi olarak İngiltere, İtalya, Yunanistan, İskoçya ve İsveç gibi Avrupa ülkelerinde Drones konserlerine katılmış, bağımsızlık ve tarafsızlık ilkelerini temel alan acil durum sağlık hizmetleri, tanıklık ve farkındalık çalışmalarını daha geniş kitlelere aktarma imkanı bulmuştu.


Konsere gelen herkesi standımıza bekliyoruz! Konser öncesinde ve sırasında #MuseMSF etiketini kullanarak sahadaki çalışanlarımıza ve hastalarımıza desteğinizi gösterebilir, Twitter ve Instagram'da @MSF_Turkiye'yi bularak standımızdaki fotoğraflarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Konserin hazırlık sürecini ve konser öncesindeki stand aktivitelerini ise, zaman zaman Facebook sayfamızdan yapacağımız canlı yayınla takip edebilirsiniz.

Yorum Yapın