Sınır Tanımayan Doktorlar Brand Week İstanbul’da

(EN) Sınır Tanımayan Doktorlar İspanya Başkanı David Noguera, 8 Kasım Perşembe günü saat 10:00’da Brand Week İstanbul etkinliğinin “Sınır Tanımayan Doktorlar’dan İlham Veren Hikâyeler” başlıklı oturumunda konuşmacı olacak.

Uluslararası tıbbi insani yardım kuruluşu Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), İspanya Başkanı David Noguera’nın katılımıyla, bu yıl “Sınır Tanımayan Fikirler" temasıyla 5-9 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan iletişim, pazarlama ve yaratıcılık dünyası etkinliği Brand Week İstanbul’da olacak.

Noguera savaş, salgın hastalık ve doğal afet kaynaklı insani krizlerin can almaya devam ettiği ve milyonlarca insanın en temel hizmetlere erişemediği coğrafyalarda, yenilikçi teknolojilerin ve ihtiyaçlara adapte edilen yaratıcı çözümlerin, sağlık hizmetlerinden mahrum kalan insanlara nitelikli tıbbi bakım ve insani yardım sağlama konusunda MSF’nin çalışmalarına nasıl yön verdiğini ele alacak.

Noguera ayrıca, gittikçe karmaşıklaşan ve daha geniş ölçekli hale gelen insani krizlerin gölgesinde MSF’nin tanıklık ettiği umut veren insan hikâyelerini ve MSF’nin tıbbi yardım alanındaki ilham verici girişimlerini aktaracak.

25 dakikalık oturum, Yaratıcılık & Sevilen Markalar Günü (Creativity & Lovemarks Day) programı kapsamında Zorlu PSM’deki “Inspiration Hall” salonunda gerçekleşecek.

Etkinlik boyunca Noguera’ya, teletıptan üç boyutlu yazıcılara kadar farklı teknolojileri tıbbi insani yardım ihtiyaçları doğrultusunda değerlendiren ve pek çok yenilikçi projeyi hayata geçiren Barselona’daki MSF İnovasyon ve Dönüşüm Birimi’nin Lideri Silvia Moriana da eşlik edecek.

Brand Week İstanbul ve MSF oturumuna kayıt işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi için bu bağlantıyı tıklayabilir, www.brandweekistanbul.com adresini inceleyebilirsiniz.

Brand Week Istanbul 2018 - Sınır Tanımayan Fikirler

David Noguera kimdir?

David Noguera (Chichester, Birleşik Krallık, 1974), Barselona Otonom Üniversitesi’nde cerrahi tıp eğitiminin ardından Barselona Üniversitesi’nde tropikal hastalıklar ve uluslararası sağlık üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Bir süre Girona’da (İspanya) doktor olarak görev yaptıktan sonra 2001 yılında Sınır Tanımayan Doktorlar’a (MSF) katılıp ilk saha projesinde görev aldı. Bu proje kapsamında Kanarya Adaları’nda bulunan göçmen toplulukların ihtiyaçlarının belirlenmesine katkıda bulundu. 2001 yılından bu yana MSF ile Somali, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Sudan, Angola, Zambiya, Hindistan, Timor, Gine Bissau, Tunus, Libya, Etiyopya ve Güney Sudan’da çalıştı.

MSF ile çalıştığı yıllar boyunca çatışma, yerinden edilme, şiddet, beslenme krizi ve salgın hastalıklara bağlı acil durumlar konusunda deneyimini pekiştiren Noguera, MSF Acil Birimi ve Latin Amerika Program Koordinatörlüğü’nü yürüttü.

Noguera; İspanya’da bulunan ve insani krizlere yönelik sosyal farkındalığın yanı sıra insani yardım alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının (STK) kapasitesini geliştirmeyi amaçlayan Cooperativa Humanitaria’nın da (İnsani Yardım Kooperatifi) kurucuları arasında yer alıyor. Cooperativa Humanitaria bugüne kadar İspanya Uluslararası Kalkınma İçin İşbirliği Ajansı (AECID) gibi kurumlara ek olarak Kızılhaç, Action Against Hunger (ACF) ve Oxfam Intermon gibi STK’larla birlikte çalıştı.

Noguera Ekim 2016’dan bu yana MSF İspanya’nın başkanlığını yürütüyor.

Yorum Yapın