Türkiye Travmatik Stres Kongresi 2018

Türkiye Travmatik Stres Kongresi, bu yıl “Toplum Ruh Sağlığı Boyutuyla Savaş, Göç ve Mültecilik” ana temasıyla 7-9 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Savaş, göç ve mültecilik sorununun her boyutuyla tartışılacağı kongrede Klinik Psikolog Öznur Acicbe Kara, Sınır Tanımayan Doktorlar'ı (MSF) temsilen 7 Aralık Cuma günü 15:00-16:30 saatleri arasında bir atölye düzenleyecek. Kilis özelinde göçmenlere yönelik toplum temelli psikososyal destek faaliyetlerinin aktarılacağı atölyede, ruh sağlığı ve psikososyal destek çalışmalarında karşılaşılan zorluklar da aktarılacak.

MSF'nin teknik danışmanlık ve finansal destek verdiği, Yurttaşlık Derneği'nin Kilis'te mültecilere yönelik ruh sağlığı ve psikososyal destek programında Psikososyal Destek Faaliyetleri Yöneticisi olarak görev yapmış olan Psikolog Bayan Hakkı ise, 9 Aralık Pazar günü 13:00 - 14:30 saatleri arasında, ruh sağlığı destek programlarında çevirmenler ve kültürel aracılarla çalışma konusunda deneyimlerini paylaşacak.

Etkinlik, kayıt ve bilimsel program bilgileri için kongrenin Facebook sayfasını veya web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın