Önyargıya karşı savaşın yanı sıra önleme

Önyargıyla mücadele etmenin yanı sıra kaçınma- 1 Aralık. 1 Aralık Dünya AIDS Günü, 1988’de AIDS’E karşı Uluslararası mücadele Günü ilan edildi. Dünya Sağlık Şirketi hala aıds’in yanı sıra HIV’E karşı ortak faaliyetleri teşvik etmeyi ve etkilenenlerin damgalanmasıyla mücadele etmeyi amaçlıyor. Yayılmadan Kaçınmanın temel bir parçası, St. Margaret Tesisinin Dermatoloji, Cilt ve zührevi tedavi kliniğinde 3. bölge sakinleri için kolayca bulunabilen HIV testidir. AIDS (kazanılmış immün yetmezlik bozukluğu), HIV enfeksiyonunun (HIV: İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü) bir sonucu olarak yıllar içinde (yaklaşık on yıl) oluşan bağışıklık sisteminin bir durumudur. AIDS, HIV enfeksiyonunun son aşamasıdır. Durum ilk olarak 1981’de tanımlandı. 1980’lerin başlarında, HIV ile başa çıkan bireylerin yaşam süreleri çok olumsuzdu: enfeksiyon birkaç yıl içinde AIDS durumuna yoğunlaştı, ardından kısa sürede ölüme bağlı kaldı, bugün bu durum önemli ölçüde değişti. Günümüz terapilerine yönelik devam eden araştırmalara ek olarak, önleme de aynı şekilde projeleri anlamak da dahil olmak üzere enfeksiyon ve hastalıklarla çalışmanın merkezinde yer almaktadır. Amaç, ideal yaşta herkese risksiz, sorumlu bir cinsel yaşam sunmaktır. HIV taraması, bulaşmanın en etkili yoludur ve ayrıca erken keşiftir. St. Margaret’in Merkezinde çeşitli zührevi hastalıklar araştırılabilir. HIV, AIDS ve diğer çeşitli zührevi hastalıklar hakkında endişeleri olan herhangi bir kişi, ülke çapında, ücretsiz, anonim bir telefon şirketi aracılığıyla yardım alabilir.Önyargıya karşı savaşın yanı sıra önleme

Dünya Aıds Günü

AIDS, 1981’de doktorların semptomları ilk olarak San Francisco, ABD’de fark ettikleri düşünüldüğünde bilinen hastalıklar arasında yer aldı. Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Şirketi’nin 2012 yıllık raporuna göre DSÖ, Avrupa Birliği’nde yaklaşık 30 bin HIV enfeksiyonu vakası biliniyor. İnsanların yaklaşık dörtte üçü erkektir ve enfeksiyonların yaklaşık yüzde 10’u 15 ila 24 yaşları arasındaki yaşı etkiler. Macaristan’da HIV bulaşmış bireylerin sayısı AB standardına göre daha yüksektir, ancak şu anda kontamine olmuş Macaristan’a buraya gelen ancak Macaristan’da hastalık teşhisi konan göçmenlere istatistiklerde de aynı şekilde sayılmaktadır. YARDIM (edinilmiş immün yetmezlik sendromu), HIV enfeksiyonunun (insan immün yetmezlik enfeksiyonu) neden olduğu bağışıklık sisteminin bir hastalığıdır. HIV enfeksiyonundan AIDS’İN başlangıcına kadar şu ana kadarki bilgilere göre yaklaşık on yıl sürüyor ve AIDS’İN tıbbi teşhisinden sonra ortalama 5 yıl içinde hastanın ölümü bekleniyor.

AIDS belirtileri (HIV enfeksiyonunun yanı sıra)

AIDS, HIV enfeksiyonunun son aşamasıdır. İlk belirti ve semptomlar ayrıca HIV enfeksiyonunun belirtileridir: enfeksiyondan birkaç hafta sonra, yaklaşık 2 hafta süren bir sorun olan deri döküntüleri, ateş, menenjit ortaya çıkabilir. Kontamine olanların çoğu, hastalığın bu aşamasında HIV enfeksiyonu olasılığı da ortaya çıkmaz, çünkü o zaman sadece bir kan testinin enfeksiyonun gerçekliğini ortaya çıkarabileceği asemptomatik bir aşama vardır. Hastalığın bir sonraki aşamasında, tipik olarak birkaç aylık bir süre boyunca lenf düğümlerinde bir genişleme olur. Gerçek AIDS hastalığı – HIV enfeksiyonuna uygun – o zaman kurulur. Elde edilen immün yetmezlik durumu, vücut bağışıklık sisteminde kalıcı hasarın meydana geldiği son aşama hakkında düşünülür. İnsanlar mükemmel kilo yönetimi, tekrarlayan cilt hastalığı, bağırsaklarda gevşeklik ve ayrıca iltihaplanma yaşarlar. Ayrıca zihinsel bozukluk ve Bulaşıcı Hastalıklar gibi sinirleri etkileyen belirtiler de gösterebilirler. İçi boş omurilik hastalığı ve ayrıca topakların gelişimi de yaygındır. Bireylerin ölümüne HIV virüsünün kendisi değil, vücudun bağışıklık sistemine zarar vermesi nedeniyle ölümcül hale gelen bir enfeksiyon veya tümör hastalığı neden olur.AIDS belirtileri (HIV enfeksiyonunun yanı sıra)

Tıbbi yardım teşhisi

HIV enfeksiyonunun tespiti (HIV-1 veya HIV-2 aile üyelerinden gelen bir tür enfeksiyon) kan testi ile yapılır. Enfeksiyonu kurmak için birçok kez kan alınır ve bu da çeşitli yöntemlerle kontrol edilir. Daha basit AIDS muayenesi% 96 doğrulukla ilgilidir; Pozitiflik durumunda, çok daha pahalı, ancak neredeyse% 100 doğru test sonucu kontrol eder ve şu anda virüs konsantrasyonunu da çıkarabilir.

Aıds’in yanı sıra HIV enfeksiyonunun tedavisi

Terapi boyunca HIV enfeksiyonunu yok etmenin yanı sıra vücut bağışıklık sistemindeki komplikasyonların önlenmesi de temel amaçtır. Virüsün vücuttaki konsantrasyonu ne kadar düşükse, bağışıklık sistemi hücrelerinin miktarı o kadar düşük enfekte olarak kabul edilir ve bu da immün yetmezlik belirtileri olasılığını azaltır. Tek başına etkili bir preparatın – şu anda – mevcut olmadığı düşünüldüğünde, bunu antiviral ilaç kombinasyonlarıyla başarmaya çalışıyorlar. Gözetimsiz vakalarda hasta, hastalığın son aşaması olan AIDS hastalığının ilerleme aşamasına oldukça hızlı bir şekilde girer. Yukarıdaki özet telif hakkı ile korunmaktadır, buna bağlı sivil özgürlükler yalnızca Buda Üniversitesi hastanesi Kft tarafından yürütülmektedir. nitelikli. Bunların her türlü kullanımı (özellikle çoğaltılması, ek yayınlanması vb.) Sadece Buda Üniversitesi Hastanesi Kft. önceden oluşturulmuş onay ile uygulanabilir. Uzmanlarımızla iletişime geçin! Sekiz kez Superbrands ödüllü Buda Sağlık Merkezi’nde, 3 alanda 45uzmanlık alanında 300’den fazla tanınmış uzmanın kişisel yöntemine göz atabilirsiniz. Kişiye özel tedavi, aslında uzun süredir birlikte çalışan kalifiye bir uzman ekibi tarafından verilir. 22 Yıllık tecrübenin yanı sıra 400.000 müşterinin yanıtlarını da göz önünde bulundurarak, bize yönelenlerin taleplerine ve zamanlarına saygı göstererek iyileşmeyi mümkün olduğunca başarılı bir şekilde düzenlemek için sürekli çalışıyoruz.

Dünya Aıds Günü: ilçemizde risk gerçektir

Borsod-Abauj-Zemplen Bölgemizde yardım ve HIV ile ilgili durum nedir? Dünya Aıds Günü’ndeki endişemiz buydu. Borsod-Abauj-Zemplen Bölgemizde HIV kadar yardım içeren senaryo nedir? Dünya Aıds Günü’ndeki sorumuz buydu. Dünya Sağlık ve Zindelik Örgütü’nün (THAT) tavsiyesi üzerine, Dünya AIDS Günü her yıl Aralık ayının ilk günü kutlanır. Aksi takdirde, bu endişe verici sayılarla uğraştığımız zamandır: 2010 yılında tahmini 34 milyon insan HIV ile başa çıkıyordu, 2,7 milyonu virüsle kontamine oldu ve 2015 yılında 1,8 milyonu AIDS’TEN öldü. Macaristan’da kayıtlı HIV bulaşmış bireylerin çeşitliliği 1985’ten bu yılın 3. çeyreğine kadar ancak 2 binin üzerine çıkmış olsa da ve bunların sadece 33’ü HIV pozitif Macarlar ve ilçemizdeki göçmenler olsa da, ana rakamların yanı sıra nota da dikkat etmeliyiz: bilgiler isimsiz ve ayrıca bilinmeyen HIV pozitif bireyleri içermez. Ayrıca Birlik içinde genişler. Kıtamız en çok etkilenmese de, Avrupa Birliği’nde yeni tespit edilen bireylerin sayısı da geçen yıl bir önceki yıla göre (yüzde 5) arttı ve ayrıca enfekte olanların yüzde 11’i 15-24 yaşında! Eşcinsel nüfus en çok enfeksiyona maruz kaldı, ancak enfekte olanların dörtte biri heteroseksüel temas yoluyla kontamine oldu ve yüzde 15’inin iyi bilinen bir enfeksiyon yolu yoktu, dedi Dr. Woodworker, Agnes Bölgesi Baş Tıp Polisi.Dünya Aıds Günü: ilçemizde risk gerçektir

Birlikte

Miskolc dispanseri başkanı Bayan Juhasz Czegledi Elf, enfeksiyonu infüze eden uyuşturucu kullanıcıları arasında yaymanın yollarından birinin olağan kullanım iğneleri olduğunu doğruladı. Bununla birlikte, eroin ve uyuşturucu bireylerinin sayısı azalmış olsa da, giderek artan sayıda “modaya uygun” geliştirici ilacın intravenöz olarak verildiğini keşfediyoruz. Ve iğne müşterileri, kullanılan iğnelerin onaylanmamış ellerin altına düşmediği gerçeğini pek umursamıyorlar: oyun alanlarının çalılıklarının altında, bazen merdivenlerde sürüler halinde bulunuyorlar. Miskolc dispanserinin iğne ekipmanı yılda 10 bin iğne alır, sözde düşük eşikli bakım çerçevesinde bunlardan 3-4 bin daha alınır. (Bununla birlikte, eczanelerde ek olarak satın alınabileceğini anlıyoruz, bu nedenle kayıtlı iğne ağırlığı yönetiminin çeşitliliği aslında güvenilir değil.). İlaç merkezi, müşterileri için yılda bir proje taraması yapar, tipik olarak onlarla 30-35 kişi yaşar. Parmak ucundan alınan örnek, antikor seviyesini tespit edebilir, virüsün görünürlüğünü doğrulamaz, ancak enfeksiyonu düşündürür. Bu turda HIV enfeksiyonu henüz gerçekleşmedi, ancak hepatitli 6 kişi şu anda tarandı.