Sınır Tanımayan Doktorlar gösteride AB’den nakit talep etmeyecek

Küresel yardım kuruluşu Medecins Sans Frontieres (MSF), mülteci planına uymadığı için Avrupa Birliği’nden daha da fazla parasal yardımı kesinlikle reddedeceğini açıkladı. Şirket, AB-Türkiye anlaşmasının, Türklerin denizden geçen göçmenleri bir kaçakçılık gemisiyle Yunanistan’a geri kabul etmelerinin başlıca nedeni olduğuna dikkat çekti. MSF genel Sekreteri Jerome Oberreit, AB-Türkiye anlaşmasının talep edenlere yardımcı olan temel kavramı ihlal ettiğini belirtti. Ona göre, anlaşma AB’nin dezavantajlarını çözmek için hiçbir şey yapmadı, sadece Avrupa taahhüdünü yerine getirdi. “Bu, Avrupa’nın mülteci utancı” dedi. Oberreit, ulusların taahhütlerini yerine getirmeye kesinlikle istekli olmayacakları gerçeğinden kesinlikle uluslararası bir sebep ve sonucun kaynaklanacağına dair bir tehdit olduğunu iddia etti. “Bu, aslında evlerinden kovulmuş bireylere yardım etmek zorunda olmadığınız, ondan kendi başınıza satın alabileceğiniz bir mesaj” dedi. Halkından hiçbirinin gerçekten seçeceği bir şey hissetmeyeceğini de dahil etti. Kuruluş, 2015 yılında AB’den yaklaşık 17 milyar HUF yardım aldı. fonlarının% 90’ı münhasır katkılardan kaynaklanmaktadır.Sınır Tanımayan Doktorlar gösteride AB'den nakit talep etmeyecek

Kötü beslenme = yiyecek eksikliği?

Şimdiye kadar, aslında farklı unsurları ve etkileşimlerini anlamak için beslenme eksikliğinin yanı sıra yetersiz beslenmenin karmaşık alanına yeterince girmeye cesaret edemedim. Her durumda, yemeğin kendisi hakkında tipik olarak düşündüğümüzden çok daha azdır. Sahel bölgesindeki diğer çeşitli eyaletler gibi, Çad da kısmen coğrafi alanı ve hava koşulları nedeniyle her yıl gıda kıtlığı ve bunun sonucunda ortaya çıkan yetersiz beslenme ile mücadele etmek zorunda. Çad’da 2015 yılında yetersiz beslenen 300.000 çocuğun tıbbi yardıma ihtiyacı olacağı tahmin edilmektedir. Paradoksal olarak, çalıştığım ülkenin güneydoğusundaki Salamat bölgesi gibi yerlerde yetersiz beslenen gençler var: ıslak bir Savan olarak burası ülkenin ekmek sepeti. Sorgum, mısır, pirinç, bamya, domates, fasulye ve çok daha fazlası burada gelişir – ve aynı zamanda hasattır. Aşağıda öngörülen alan yağışlı mevsim boyunca tamamen bataklıktır: Am Timan (c) Ursula Wagner / MSF yakınlarındaki bir tarlada hasat halindeki kadınlar. Bununla birlikte, hazır gıdaya rağmen, yetersiz beslenen gençler hastanede ve üniversite hastanesinde bizimle bağ kurarlar.

2014: Yetersiz beslenen 4.000 bebek tedavi edildi

Toplamda MSF, 2014 yılında Salamat bölgesindeki 4.000’den fazla yetersiz beslenen bebeği ve küçük çocukları tedavi etti. Küçük hastalar şifalı süt ve “zengin fındık” adı verilen yemeye hazır yiyeceklerle şımarıktır. Tale’e göre, yağlı kuruyemişler neredeyse yirmi yıl önce, yetersiz beslenen çocukları tedavi etmek için bir tür Nutella deneyen bir Fransız tarafından yaratıldı, Çünkü bu fıstık bazlı macun da tahmin edilebileceği gibi elde edilmedi, Afrika’da yaygın olarak kullanılan 2 bileşen kullanılarak elde edildi: fındık ve ayrıca şeker. Tamamı süt tozu ile birleştirilerek mineraller ve vitaminlerle geliştirilmiş, ayrıca küçük kapalı ve susuz cihazlarda paketlenmiş bir tür fıstık ezmesi elde edilir. Bu macunun sıkılması kolaydır, çocuklar bile iyi yapabilir. Buharda pişirilmesine veya soğutulmasına gerek yoktur, macun açıldığında bile sağlamdır. Yetersiz beslenen çocuklar için bu yüksek kalorili yiyecek, evde su ile ekstra terapi yapılmadan uygulanabilir – ki bu sürekli olarak iyi kalitede mevcut değildir. Bu yemekle, bol miktarda fındık aslında yetersiz beslenen çocukların tedavisini yeniden icat etti. Her yıl iki milyon gence bakılıyor ve ayrıca zengin fındıklarla iyileştiriliyor. Bir anne çocuğuna Am Timan’ın sağlık merkezinde (c) Ursula Wagner / msf’de bol miktarda fındık sağlar. Yoğun bakım ünitesinin farklı geçmişlerden müşterileri vardır ve ayrıca birçok faktör yetersiz beslenmeye neden olur. Önceki yazıda yer alan üç 3kişiden biri olan Elise bugün hastaneye döndü. Teyzesiyle elde ettiği keçi sütünün yanı sıra onu gerçekten zayıflatan ishali tolere etmedi. Yine de iri gözlü küçük hayvan kesinlikle canlıdır ve şu anda gençlerin diğer teyzelerinin harika bir iştahla beslediği şifalı sütü yutmaktadır. Elise hikayesiyle ayrı bir örnek değil. Bağırsakların gevşekliği veya bazen tedavi edilmeyen HIV / tüberküloz enfeksiyonu gibi başka bir hastalık tipik olarak gencin kilo vermesini tetikler.2014: Yetersiz beslenen 4.000 bebek tedavi edildi

Çeşitli değişkenler hanehalklarını ve gençlerini etkiler

Bununla birlikte, kötü beslenmeye neden olabilecek çok sayıda başka unsur vardır. Hanehalkları, bazı durumlarda, tohumlar ve günlük kullanım kalemleri için finansal borçlarını geri ödemek için piyasadaki yerden titizlikle yenebilecekleri çok az şeyi sunmaya mecburdurlar. Öğle yemeğinde evde çok az şey kaldı. Annelerin birkaç doğrudan maruz kalması, kötü beslenmeye ek olarak katkıda bulunabilir. Bazı durumlarda, anneler son derece gençtir – çünkü Salamat bölgesindeki köy kızlarının genellikle 12-15 yaşlarında evli olmaları ve eşlerinin evleriyle aile üyelerinden uzakta ilgilenmeleri gerekir. Genellikle yavrularını beslemenin yanı sıra bakım konusunda önerilerde bulunacak kimse yoktur. Hanehalkı planlamasının olmaması nedeniyle gençler de aynı şekilde çok yakındır. İhmal – genellikle bir çocuk tarafından – aşırı ihtiyaçlardan kaynaklanır. Ya da çocuklar genellikle uzak bölgelerde çalışmak için bütün gün ağabeyleri veya kız kardeşleriyle birlikte evde bırakılır ve ayrıca yemeklerini yiyebilirler. Zihinsel unsur çok hafife alınmamalıdır – tedavi eksikliği yetersiz beslenmeyi teşvik eder. Aşırı derecede yetersiz beslenen çocuklar ilgisiz tepki verirler ve bu nedenle çok daha az ilgi görebilirler. Sahadaki büyük miktarda çalışma nedeniyle, ebeveynler, gelen kişinin kayıp olması nedeniyle genellikle tıbbi tesisle son dakikaya kadar beklerler. Tipik olarak, bireye gelen kişinin sürekli olarak bireyin yanında olması, sağlık ocağına ek olarak yiyecekleri temizlemesi ve bakması da meydana geldiği için gıda: Am Timan sağlık ocağında çamaşır yıkayan görevliler. Sağlık ocağı mutfağında aşçılarımız Hatice ve Meryem.

Akrabalar için sağlık ve zindelik eğitimi

Ekibimin çalışmaları burada mevcut. Sağlık tesisinin iki çalışanı, sağlık gibi birçok konuda standart bilgileri yaymak için burada kullanılmaktadır. Diğer bir iş ise insanlarla konuşmak ve aynı zamanda insanlarla gelmek ve soruları yanıtlamak için zaman ayırmaktır: Sağlık ve zindelik eğitim ve öğrenim ekibimizden Idriss, sağlık merkezinde doğumla ilgili riskleri refakatçilerle birlikte anlatıyor (C) Ursula Wagner / MSF. Refakatçiler günün 24 saati – günün her saati – sağlık kuruluşunda kaldıklarından, sağlık eğitiminde büyük bir hedef grubu temsil ederler. Bireylerimizin çoğu göçebe ve aynı zamanda eğitimsizdir, bu nedenle Sağlık tesisi Sağlıklı Yaşam Eğitimi, sağlık ve sağlıklı yaşam konularında bilgi edinmeleri için birkaç olasılıktan sadece biridir. Bu nedenle, konuşmanın yanı sıra işitme konusunda da sıklıkla son derece meraklıdırlar. Bu bilgiyi materyal ve didaktik açısından geliştirmek ve aynı zamanda içine çerçeve getirmek bana kalmış. İşimin fotoğraflarını çektiğim için, resimlerimi ne için kullanmak istediğimi netleştirmek için Sınırsız Doktorlar klasörünü ortaya çıkarıyorum. Am Timan tıp Merkezi’ndeki kadınlar Sınır Tanımayan Doktorlar klasörünü araştırıyor. Beslenme istasyonunda, iş arkadaşlarım yetersiz beslenen çocukların annelerine tedaviyi netleştiriyor. Bununla birlikte, tıbbi tesisten taburcu olduktan sonra uygun ve dengeli beslenmenin yanı sıra beslenme eksikliğinin kaynakları da aynı şekilde bir konudur. Anneler, çocuğun birkaç saatte bir yemeğe ihtiyacı olduğunu ve ayrıca yürümeye başlayan çocuğun günde birden fazla yemeğe ihtiyacı olduğunu bu şekilde dinler. Elısa psikoterapistimiz reklam vermek için ekiple işbirliği yaptı anne-çocuk ortaklıkları ve ayrıca video oyunları aracılığıyla gençleri teşvik etmek.international humanitarian organization Médecins Sans Frontières (MSF)