Tüketim: sessiz awesome’a karşı güçlerini birleştirerek

Avrupa Birliği ve Afrika, en ölümcül hastalıklarla mücadele etmek için birlikte çalışıyor. Tüberküloz sessizce ortadan kaldırır. Dünya Sağlık Şirketi’ne göre, 2016 yılında 10 milyondan fazla kişide tüberküloz tespit edildi. Bir yıl önce 1,8 milyon insan öldü. Tüberküloz hala dünyadaki en tipik on ölüm nedeni arasındadır. Tüketim, savaşmak için yeni cihazlar gerektiren bir salgındır: özellikle yepyeni, daha hızlı ve çok daha etkili tedaviler. Bu, tam olarak birkaç Afrikalı ve Avrupalı araştırmacının etkileşime girdiği araştırmanın amacıdır. Tanzanya’nın kuzeyinde faaliyet göstermelerinin temel taşlarından biri, TB bireylerini tedavi eden Kibong ‘oto Hastanesi’dir.Tüketim: sessiz awesome'a karşı güçlerini birleştirerek

Standart tedavi aylarca sürer

Yetmiş kişi, bazıları aylarca kuruma taşınmak zorunda kaldı. Bazıları tamamen ayrılır, gerçekten aktarılabilir olarak kabul edilirler. Diğerleri, mikropları kesinlikle yenecek terapi için koğuşlarda bekliyor. Birkaç tanesi birkaç kez buradaydı. Bunlardan biri, ilk kez haplarla tedavi edildiğini, ancak artık isimlerini hatırlamadığını bildirdi. Ve sonra hastalık geri geldiğinde, enjeksiyonlar geldi. Elli altı kez bıçaklandı ve her sabah erken saatlerde başka bir doz geldi. Geleneksel TB tedavisi, 4 farklı ilacın bir karışımını içerir. Tedavi süresi farklıdır: en az 6 ve ayrıca 18 aya kadar olabilir. Bununla birlikte, uzun eğitim kursları, hastalara, hanelerine ve sağlık sistemine büyük bir yük getirmenin yanı sıra olumsuz etki ve çok ilaca dirençli mikroorganizma tehlikesini de artırmaktadır. Hastanede evinden 800 kilometre uzakta bir kadın var, 6 genci, ancak onlarla birlikte olamaz: kendi hayatına ek olarak, eve giderse kendi hayatını tehlikeye atar. – Terapi çok uzun, – hastanede bulaşıcı bir hastalık uzmanı olan Stellah George Mpagama’yı itiraf etti. – Bir bireyin tüketimi varsa, doğal olarak ilaç alımına yardımcı olur. Ancak sistem istemcileri desteklemiyor. Pek çok birey, 6 ay boyunca tedavi görecek klinik merkezleri içermez. Bunun yanı sıra ilaca karşı bağışık bakteri oluşumuna da neden olabilir.

Tipik daha hızlı

Mevcut tedavileri azaltmak için sağlık merkezi yakın bir Çalışma Enstitüsü ile çalışıyor. Bilimsel testler kısmen, Avrupa ile yaratan ülkeler arasındaki klinik bir test işbirliği olan Avrupa Araştırma Çalışması Görev çözümü’nde yürütülmektedir. İnsanlara mikroorganizmaların daha hızlı geçip geçmediğini görmek için daha büyük miktarlarda farklı parçacıklar verilir – ancak sadece hastaların güvenli bir şekilde kullanabileceği ilaçlar.  Kilimanjaro Tıp Araştırmaları Enstitüsü’nün biyoteknoloji ortağı Saumu Pazia, – Öncelikle bakterinin anti-biyotiklere dirençli mi yoksa onlar için risk altında mı olduğunu buluyoruz,- dedi. – Bundan sonra ek araştırma için kültürler halinde yeniden üreteceğiz. Tüm örnekler tıbbi tesisten kaynaklanmaktadır. Örneğin, bilimsel testler, incelenen ilaçlardan biri olan rifampisinin dozunun üç katına çıkarılmasının mikropların ölümünü hızlandırdığını göstermiştir. Çalışma enstitüsü müdürü Blandina Theophil Mmbaga, ilacın vücutta gerçekten nasıl yayıldığını ve ayrıca mikropları nasıl bastırdığını tam olarak belirlemeye çalışıyoruz.Tipik daha hızlı

Yeni ilaçlar: yeni umut

Araştırma kesinlikle Hollanda’daki bir hastanede yapılacak. Avrupa Birliği’nde tüberküloz Afrika’dakinden çok daha az yaygındır, ancak yine de çeşitli rahatsızlıkları olan tüberkülozlu altı kişi Nijmegen’deki Radboud College Üniversite Hastanesinde tedavi edilmektedir. Çalışma şimdi, gelişmiş mikrobiyolojik kalemlerin yanı sıra modelleme yöntemlerinin kullanılabileceği yeni profesyonel denemeler yönünde ilerliyor. Bilim adamları risklerin yüksek olduğunu söylüyor. – Tüm bu programlar hastaları 6 aydan itibaren taşımaya çalışıyor, – PANACEA II işinin organizatörü Martin Boeree’nin altını çizdi. Sadece ne kadar daha az maliyet, zaman ve ayrıca müşterilerin yalnızca 4 veya 3 ay boyunca ele alınmaları gerekiyorsa uymaya ne kadar istekli olduklarını düşünün. Sadece 3 ay sürerse ve 6 ay sürmezse tedaviyi üstlenmek çok daha kolaydır. Araştırmacılar, deneyimlerine dayanarak, 800 Afrika ülkesinden 6 hastayı araştırmanın bir sonraki aşamasına kesinlikle dahil edebileceklerinden eminler. Önceki tıbbi testlerde araştırmacılar, insanların vücutlarının mevcut ilaçların daha yüksek dozlarına nasıl tepki verdiğini anlamaya çalıştılar. Yeni kurulan ürünlerin güvenliği ve etkinliği şimdi kontrol ediliyor. Radboud’da tüberküloz ilaç uzmanı Lindsey Te Brake, “Bir kişinin aldığı kan miktarının aslında kan dolaşımına ne kadar ulaştığını anlamamız gerekiyor” dedi. Ayrıca kanında ne kadar kaldığını da bilmemiz gerekiyor. Böylece kan örneklerini analiz ederek enfeksiyona ne olduğuna yaklaşıyoruz.”

Sıkıntı, HIV, bir milyon insan için 2 röntgen

Bu nedenle görev, Afrika’daki tüberkülozla önemli ölçüde kontamine olmuş, şimdiye kadar çalışma için kaynaklar, kurumlar ve işçiler isteyen ülkelere tıbbi denemeleri uzatmayı aramaktır. Bu Malavi, gezegendeki en fakir uluslar arasında. Ülkenin güneyindeki Ndirande Sağlık Merkezine her gün yaklaşık 50 kişi, açıkça tüberkülozun bir ölçüsü olan belirti ve semptomlarla geliyor. Afrika’nın herhangi bir yerinde olduğu gibi, HIV virüsü Malavi’de de ciddi bir tehlikedir. Tüberküloz bakterisi yıllarca vücutta gizlenebilir ve sahnede bahşiş vermek için en ideal dakikalardan birini bekleyebilir. HIV pozitif hastalar o kadar zayıf bir vücut bağışıklık sistemine sahiptir ki, TB vücutlarında engellenmeden yayılabilir. -Bir kişi HIV pozitifse, en küçük öksürük de tüketimi gösterebilir, – diye uyardı Ndirande Merkezindeki tıp uzmanı Cristofer Mkunga. – Ayrıca ek olarak yağ yakma veya akşam terlemesi gibi semptomlar yaratırsa, onu tüketim açısından kontrol ettirmemiz gerekir. Bununla birlikte, Malavi en standart araçlardan birine bile sahip değil. Örneğin, ülkenin ekonomik kaynakları olan Blantyre, milyon kişi başına toplam 2 Meme röntgenine sahiptir. Acil servisler gereklidir. “Malavi’deki 100 bin kişiden 160’ında tüberküloz var. Malavi Üniversitesi tıp Fakültesi’nde bulaşıcı hastalık uzmanı olan Marriott Nliwasa, bunun çok büyük bir sorun olduğunu belirtti. Yoksulluk ve ayrıca kalabalık barınma sorunları, enfeksiyonun yayılması için mükemmel bir üreme alanı sağlar. Yapı Ülkede yorucu bilimsel testlere katılmak için daha iyi tıbbi ve araştırma yetenekleri önemli olacaktır. Bu nedenle görev, aşağıda TB yeterliliğinin geliştirilmesine de katkıda bulunmaktadır. Londra Sağlık ve Tropikal İlaç Enstitüsü’nde profesyonel bir epidemiyolog olan Elisabeth Corbett, bu deneyimin, çalışmalarını takdir ettikleri için araştırmada kalmanın yanı sıra araştırma yapmak isteyen genç Malavi’lileri gerektirdiğini ve işi yapacak kadar bilim insanı olarak maaş aldıklarını iddia etti. Bilim adamları, işlerinin Dünya Sağlık Örgütü’nün 2030 yılına kadar dünyadaki yepyeni tüberküloz hastalarının çeşitliliğini yüzde 80 oranında en aza indirme hedefine önemli ölçüde katkıda bulunabileceğini umuyorlar.